Společné dovolené

V roce 1987 byla založena krásná tradice letních sborových dovolených, také nazývaných podle myšlenek služby křesťanského domova „kádéčka“. Od té doby každý rok vyráží kdo jen může na týdenní pobývání v přírodě dříve ve stanech, poslední roky v nějakém rekreačním objektu. Na původní složení se nabalovaly další rodiny a známí, takže na výroční 20. dovolené v Jedovnicích jsme napočítali na osmdesát účastníků. Většinou je ale počet o dost nižší.

Co je účelem? Hlavně si odpočinout – ale aktivně! Takže se chodí na výlety po krásách přírody nebo památkách, nedílnou součástí jsou volejbalové mače a každé ráno a hlavně večer posezení u táboráku se čtením napínavého příběhu na pokračování pro děti, duchovního zamyšlení a čtením a diskuzí nad radami odborníků, jak pěstovat dobré vztahy v rodinách.

Věková skladba účastníků je velmi různorodá, základem jsou rodiny s mladšími dětmi, ale jinak zde najdete všechny věkové kategorie od batolat až po statečné starší ročníky.

Chcete jet s námi? Rádi vás mezi sebou přivítáme!

Podívejte se na album dovolených od roku 1987 po výroční dvacátou v roce 2008. U některých ročníků zatím fotografie chybí, ale to časem napravíme.

Jedovnice

Napsat komentář

Oficiální web sboru Církve adventistů sedmého dne v Luži a skupiny v Litomyšli