Dětský den

Děti na hradě Košumberk

Díky vám vybrán výtěžek na podporu nemocnice v keňském Itibu 22 085 kč

 

V neděli 9. června 2019 patřil hrad Košumberk dětem. 16. košumberský dětský den přivítal všechny návštěvníky krásným počasím, jakoby příroda měla radost z toho, že dětský den nese název EKOLOGICKÁ POHÁDKA. Akci uvedl pěkně po svém Rumcajs s Mankou a společně všem divákům představili další pohádkové postavy s jejich stanovišti. Pro děti bylo připraveno plno zajímavých úkolů a aktivit, po jejichž splnění získaly drobné odměny. Na stanovištích se děti učily jak pečovat o životní prostředí, aby nám ta planeta déle vydržela. Mach a Šebestová, vodník, Popelka, Maková panenka, Krteček, víla Amálka a další postavičky se umně snažily v dětech vzbouzet lásku k přírodě. Na závěr dětského dne byla také losována tombola s hodnotnými cenami.

Vstupné na akci, výtěžek z tomboly a další dary v celkové výši 22 085,-Kč byly věnovány na podporu nemocnice v keňském Itibu. Všem děkujeme za tuto velmi důležitou finanční podporu, která pomůže chudým a potřebným lidem v Keni. O nemocnici v Itibu byl natočen dokumentární film s názvem Daleko za sluncem (je volně ke sledování či stažení na internetu).

Dětský den ukončilo svižné taneční vystoupení dětí z kroužků.cz a divadelní představení žáků ZUŠ Luže pod vedením paní učitelky Hrubé.

Celý dětský den na Košumberku zorganizovali dobrovolníci z místního sboru Církve adventistů sedmého dne za podpory těchto sponzorů, kterým velmi děkujeme a jejichž sponzorské dary vyhrávaly děti jako odměny: Město Luže, Autoservis Pavel Radoň, Restaurace Na Kovárně, Restaurace Vídeň, Ifaso Petr Neufinger, Asia Euro Market – HAI TRAN XUAN, Řeznictví a bufet Marek Pondělíček, Kadeřnictví Luže – Kolářová – Koukalová, Květiny a dekorace – Radka Bartošová, Zdravá výživa – Bašusovi, Květinářství Zavřel, Informační centrum OSN v Praze a EKOKOM.

 

Za tým organizátorů

Čestmír Šťovíček

Napsat komentář