Zdraví

Kompletní seznam knih o zdravém životním stylu najdete zde.
Kontakty, na kterých si můžete domluvit vypůjčení, najdete zde.
Podívejte se na několik ukázek:

obrázekUmění žít zdravě
Hans Diehl & Aileen Ludingtonová
Být zdravý, to je přání snad každého člověka. Jenže udržet si pevné zdraví v dnešní hektické době není vůbec snadné. Na péči o tělo nám totiž většinou nezbývá čas. Jsme neustále v poklusu. K snídani rychle vypijeme šálek čaje nebo kávy, oběd zhltneme v chůzi a k večeři spořádáme, na co přijdeme. A pohyb? Na ten se dostane nanejvýš jednou týdně. Pokud vám tento scénář něco alespoň vzdáleně připomíná, pak držíte v rukou správnou knihu. Dr. Hans Diehl a dr. Aileen Ludingtonová v ní uvádějí zkušenosti mnoha lidí, kteří žili stejně jako většina z nás, ale díky jednoduché úpravě životního stylu se zbavili mnoha zákeřných nemocí, výrazně zlepšili své zdraví a získali více tolik potřebné energie. Chcete-li tedy udělat něco pro své zdraví a mít více ze života, tato kniha vám k tomu dodá potřebnou motivaci a poskytne důležité informace. Tak neváhejte a pusťte se do čtení! Vaše zdraví za to rozhodně stojí!

obrázekŽivot bez deprese
Neil Nedley, M. D.
Neil Nedley, M.D., internista, spisovatel, badatel a lektor graduoval v roce 1986 na Loma Linda University School of Medicine v Kalifornii. U roce 1989 získal autorizaci americké asociace interní medicíny a zahájil lékařskou praxi. Brzy se začal více zajímat o vztah mezi duševním a fyzickým zdravím a napsal knihu Proof Positive (u nás ještě nevyšla). Jeho další kroky směřovaly k odkrývání tajemství deprese. Díky trvalému studiu může nejnovější vědecké poznatky související s nemocemi mysli využívat i při hledání příčin deprese a jejich odstraňování.
Kniha Život bez deprese doplňuje edici NEW START a je určena nejen laické veřejnosti, zajímající se o tuto velmi aktuální problematiku, ale také odborníkům, kteří hledají nové podněty při léčbě deprese. Kromě stručného popisu mozku a jeho funkcí či symptomů a rizik onemocnění se autor zabývá také životním stylem člověka, který chce depresi předejít nebo s ní bojovat. V knize jsou mimo jiné porovnány účinky bylin a některých přírodních léků s moderními antidepresivy. Najdete zde také řadu dodatků, obrázků, tabulek, diagnostické testy, seznam léků a pro kuchařky inspiraci pro několik pokrmů na dobrou náladu.
Přejeme všem čtenářům, aby je tato kniha oslovila, povzbudila a pomohla jim žít „život bez deprese“.

obrázekZvládni svůj stres
Julián Melgosa
Dr. Julián Melgosa se v této knize zabývá důležitou oblastí, duševním zdravím.
S ním souvisí také stres v našem každodenním životě. Fenomén jménem „stres” se neomezuje pouze na úzkou skupinu lidí — a proto i zde platí: „Dobrá rada nad zlato.” Co je to stres, jaké jsou jeho příčiny a projevy, jak se jej naučit zvládat a snižovat na zdravou míru.
O tom a ještě o mnohém jiném se můžete dočíst na stránkách této knihy.

obrázekEncyklopedie léčivých potravin
Roger Pamplona
Dr. Pamplona-Roger v této knize přináší mnoho nových informací o nejrůznějších druzích ovoce, zeleniny, obilninách, luštěninách a ořeších. Graficky přehlednou a logicky členěnou formou seznamuje čtenáře s tím, jaké zdraví prospěšné látky se skrývají v mikroskopické struktuře potravin a jak se jich dá využít při léčbě nemocí. Autor se nezaměřuje pouze na onemocnění, která jsou pro moderního člověka čím dál větší hrozbou — na takzvané civilizační choroby —, ale zabývá se i tím, jak zvýšit odolnost imunitního systému, jak se vyhnout infekčním chorobám či jak zlepšit psychickou i fyzickou výkonnost. Tuto knihu ocení každý, kdo touží po tom, aby jeho strava byla lékem a lék byl jeho stravou; každý, kdo chce, aby jeho život překypoval energií, zdravím a vitalitou.

obrázekEncyklopedie léčivých rostlin
Roger Pamplona
Dr. Pamplona-Roger v této knize čtenáře přehlednou formou seznamuje s léčivými vlastnostmi, které se skrývají v rostlinné říši. Ve dvaceti kapitolách představuje známé i méně známé rostliny a jejich účinné látky, s jejichž pomocí si člověk může upevnit své zdraví a využít je jako doplněk léčby konkrétních onemocnění. Velkým přínosem knihy je to, že se v ní nenacházejí jen teoretické informace, ale také návodná doporučení, díky nimž mohou čtenáři získané vědomosti snadno využít v praktickém životě. Knihu ocení každý, komu jeho zdraví není lhostejné a kdo touží o ně pečovat šetrným způsobem.

obrázekSíla zdraví
Hans Diehl a kol.
Program New Start představuje renomovaný autor, který je českému čtenáři znám z knihy Dynamický život. Inovované dílo přehledným způsobem představuje teorii i praxi zdravého životního stylu. Čtenář zde nalezne dostatek inspirace pro závažná rozhodnutí, jak si upevnit zdraví a předcházet nemocem.

obrázekEncyklopedie přírodní léčby 1
Ernst Schneider
MUDr. Ernst Schneider, výzkumný pracovník na poli přírodní medicíny, názorným způsobem představuje základní léčebné procedury a jejich praktické využití. Čtenáři se tak nabízí příležitost seznámit se se základy hydroterapie, aeroterapie, helioterapie, klimatoterapie, geoterapie, fyzioterapie, dietoterapie a s prováděním očistných kúr. Ve dvanácti kapitolách, které jsou zpracovány učebnicově názorným způsobem, získáte nejen přehled o tom, co vše se pod pojmem přírodní medicína skrývá, ale naučíte se její jednoduché, avšak účinné metody využívat pro budování a ochranu svého zdraví. Zjistíte, že v přírodě, kterou má každý člověk k dispozici, je ukryta síla, jež má moc léčit a naplnit váš život klidem a harmonií.

obrázekEncyklopedie přírodní léčby 2
Ernst Schneider
Druhý díl se zaměřuje na praktické využití přírodních léčebných procedur popsaných v prvním díle. Čtenář zde najde důležité informace o více jak dvou stech nemocech. Součástí popisu každé z nich je léčebný postup, s jehož pomocí se čtenář naučí nad nemocemi nejen vítězit, ale také jim účinným způsobem předcházet.

Napsat komentář

Oficiální web sboru Církve adventistů sedmého dne v Luži a skupiny v Litomyšli