Lidé na Haiti trpí, potřebují naši pomoc

ADRA logoADRA ČR měla v neděli 17. ledna pro Haiti 3 477 138 Kč. To jsou peníze, které ADRA dostala od jednotlivců, firem, část z toho získala prostřednictvím DMS a část uvolnila z projektů 365+ a ADRA úl. Tyto finance byly poslány na Haiti během pondělí. Částku aktualizujeme pravidelně na našich webových stránkách a na facebooku.
ADRA international již minulý týden poslala na Haiti první zásilky pomoci v hodnotě 75 000 dolarů. Ty jsou určeny na uspokojení základních potřeb těch, kteří přežili. Jedná se o potřeby na čištění vody, potraviny, materiály na dočasná přístřeší, hygienické balíčky, a lékařskou pomoc. V pondělí ráno proběhla telekonference zástupců Adry z celého světa také o možnostech vyslání vlastního koordinátora za českou Adru.

Raymond Chevalier, který pomáhá koordinovat činnost Adry na místě, říká: „Pokud lidé nedostanou urychleně zásoby vody dalších základních potřeb, porostou občanské nepokoje zejména v oblastech, které jsou přeplněné lidmi hledajícími úkryt.“ Jeho tým s konvojem humanitárních a zdravotnických pracovníků na místo dorazil z Dominikánské republiky v pátek ve 3.30 místního času.

Podle informací zaměstnanců Adry vzniklo mnoho provizorních táborů a to i na místě prezidentského paláce, kde stanují tisíce lidí. Prioritou je voda a kanalizace.

Partner organizace ADRA, kanadská společnost Global-Medic, již pracuje na distribuci více než 2 milionů tablet na čištění vody a dalších čistících systémů. Nová zásilka tablet na čištění a ústní rehydratační sůl byla včera večer doručena letecky z Toronta. Tým humanitárních pracovníků a zdravotníků začal okamžitě poskytovat první pomoc. Během dneška by měli postavit nafukovací polní nemocnici.

Ve spolupráci s kanadskou společností Global-Medic připravuje ADRA poskytnutí 4,2 milionů tablet na čištění vody, 278 640 balíků vody, 55 200 kusů ústní rehydratační soli, 20 jednotek na čištění vody, přenosné zařízení na testování vody a nafukovací polní nemocnici. Podpora je v hodnotě 142 000 dolarů.

V následujících dnech by tato pomoc měla zajistit přístup k čisté vodě asi 90 000 lidí denně. Balíčky na čištění vody a tablety vyprodukují 6,98 milionů litrů pitné vody. Polní nemocnice pomůže 1000 pacientů denně, a 4 500 lidí pomůže rehydratační sůl.

Pomoci můžete zasláním finančních prostředků na účet humanitární sbírky o.s. ADRA

4028 4028/0300, variabilní symbol 391,

nebo zasláním dárcovské sms ve formě

DMS ADRA na číslo 87777

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat

Radomír Špinka, ředitel nadace ADRA
737 077 482

Anna Voňavková, Public Relations
Anna.vonavkova@adra.cz
731 157 468

Aktuální informace lze sledovat i na facebooku: http://www.facebook.com/pages/ADRA-CZ/206273352289?ref=ts

Převzato z www.adra.cz

Napsat komentář