Výtvarník, publicista a ředitel Adry Jan Bárta nejen o svých cestách

Hostem cestovatelského klubu Cestou necestou bude v sobotu 12. ledna 2013 v 15:30 hodin v kongresovém sále Hamzovy léčebny mediálně známý Jan Bárta, výkonný ředitel humanitární organizace ADRA.

Zajímavé a překvapující, úsměvné i smutné postřehy z cest, kam člověk běžně nejezdí za turistikou, především z Haiti, Bangladéše a Pákistánu, to vše a mnohem více bude náplní našeho setkání.

Jan Bárta, B.Th. (nar. 11.6.1956 v Ústí nad Orlicí) je výtvarník a publicista a od roku 2004 ředitel humanitární organizace ADRA. Vystudoval propagační výtvarnictví, teologii a je též vyučeným lakýrníkem. V letech 1975 – 1986 pracoval v dolech Paskov. Poté byl výtvarným redaktorem, pobýval ve Velké Británii, dále  byl rozhlasovým redaktorem. Je členem několika vládních i nevládních organizací, které se zabývají lidskými právy a postavením menšin a uprchlíků v České republice. Je autorem několika knih a mnohé další ilustroval. Jako malíř měl výstavy nejen v České republice, ale také USA, Velké Británii a Belgii.

Rozhodně si nenechte toto výjimečné setkání ujít, budete jistě obohaceni a jste srdečně zváni.

Napsat komentář